گروه طراحی سایت گرافیکاپ

برای دریافت مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید

مشاوره جهت طراحی سایت

چند نکته کلیدی در طراحی سایت

با گذشت زمان روش ها و تکنیک های جدیدی به وجود می آیند. در این مقاله چند نکته کلیدی در ارتباط با طراحی سایت جذاب و کاربردی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

الگوهای عمودی و اسکرولینگ :

امروزه با افزایش استفاده کاربران از تلفن های همراه ، ترافیک حاصل از آن نیز رو به افزایش بوده و با ترافیک دسکتاپ برابری می کند . این موضوع بدان معنی می باشد که بهتر است سایت ها به صورت عمودی طراحی شوند. در صفحات نمایش کوچک تر ( موبایل ها و تبلت ها و... ) به اسکرول بیشتر نیاز است لذا طراحان وب سایت مجبور به ایجاد رابط کاربری با ماهیت عمودی می باشند.

کاربردی ترین نکات در طراحی سایت

محتوا :

کاربران به دنبال محتوا هستند . هرچند هم که طراحی زیبایی داشته باشید اگر محتوا و اطلاعاتی مناسب نداشته باشید مخاطبین خود را از دست خواهید داد . بنابراین برای انتخاب محتوای وب سایت دقت بسیاری به خرج دهید.

سرعت بارگذاری صفحات :

تعداد کاربران اینترنت روز به روز در حال افزایش است اما سرعت اتصال افراد به اینترنت با یکدیگر برابر نیست . از این رو سرعت بارگذاری مهمترین فاکتور در رتبه بندی به حساب می آید. بنابراین داشتن وب سایتی روان و سبک موجب رضایت مشتری و افزایش درآمد خواهد شد.

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک در واقع به معنای انجام فرآیند کسب و کار در اینترنت است . این فرآیند شامل خرید و فروش محصولات ، ارائه خدمات به مشتری ، مدیریت و کنترل تولید ، به اشتراک گذاری اطلاعات ، استخدام و... می باشد. تجارت الکترونیک می تواند طیف وسیعی از توابع و خدمات را دربر بگیرد. به عبارت دیگر می توان گفت تجارت الکترونیک شامل هر نوع امور تجاری به صورت آنلاین و از طریق اینترنت می باشد. امروزه شرکت های بزرگ به طور مداوم در حال تجدید نظر در رابطه با کسب و کار خود در اینترنت ، دستیابی به توانایی و قابلیت تغییر و ... در مسیر برتری یافتن نسبت به رقبا استفاده می باشند .

چگونگی افزایش تعداد بازدیدکننده وبسایت

بسیاری از طراحان وب سایت علاقه مند به بهبود و افزایش تعداد بازدید از صفحات وب سایت خود می باشند اما نمی دانند از کجا باید شروع کنند. در این مقاله به مطالعه روش ها و استراتژی هایی که باعث تحقق این امر خواهند شد ، می پردازیم.

ایجاد نام تجاری با طراحی وب سایت

یکی از مهم ترین جنبه های طراحی وب سایت ، برند سازی است. برخی از وب سایت ها نگاهی حرفه ای دارند به طوری که کلیه اقدامات خود را در راستای ایجاد یک برند از طراحی سایت انجام می دهند و این امر موجب تقویت برند در دید کاربران و بهبود در سئو وب سایت و بهینه سازی سایت خواهد شد. وب سایت خود را به برندی منحصر به فرد تبدیل کنید.

اهمیت طراحی مجدد وب سایت

به روز رسانی وب سایت بخش مهمی از طراحی و اجرا یک وبسایت می باشد و این امر نشانه ای از تعمیر و نگهداری مناسب از سایت در دیده کاربران می باشد ، هم چنین بدون به روز رسانی سایت شما کهنه و منسوخ شده به نظر خواهد رسید. بنابراین طراحی مجدد منجر به لذت بخش تر و کاربردی تر شدن وب سایت شما خواهد شد. البته ناگفته نماند طراحی سایت مجدد نیازمند هزینه و زمان (حتی چند ماه ) است بنابراین به برنامه ریزی جامعی نیاز است.

استفاده موثر از رنگها در طراحی وب سایت

نکاتی بسیار جالب در حوزه رنگ در طراحی وبسایت موجود و مورد بحث می باشند. در واقع استفاده از "رنگ" عنصری کلیدی در یک طراحی سایت است. البته رنگ ها هیچ گونه تاثیر مستقیمی در سئو و بهینه سازی وب سایت ندارند. اما با جذب و افزایش مخاطب به طور غیر مستقیم موجب بهبود در سئو سایت و بهینه سازی سایت می گردند .

چند تکنیک مهم درباره سئو که باید بدانید

تغییرات بسیاری در دنیای سئو اتفاق می افتد. با این حال اصول بنیادی همیشه بدون تغییر باقی می مانند. با تمرکز بر این تکنیک ها قطعا به نتایج مطلوبی در ترافیک و بهینه سازی سایت خواهید رسید.

استفاده از الگو های UI در طراحی سایت

می توان گفت بزرگ ترین اشتباه یک طراح تلقی داشتن الگوهای UI به عنوان الگوهای ساده می باشد. قاعده استفاده از الگوهای UI خلاقیت است ، اما نباید از نکات ظریف و مهم مانند رنگ ، اندازه و یا ترکیب غافل شد. الگوهای UI را می توان به عنوان راه حلی برای بهینه سازی سایت و رفع مشکلات معمول سایت تلقی کرد. به همین دلیل به جرات می توان ادعا داشت الگو های طراحی UI روندی در طراحی و ساخت سایت نمی باشند بلکه دیدگاهی جدید به راه حل های رایج در طراحی سایت می باشد.

طراحی سایت باشگاه مشتریان

یکی از مهم ترین و مطمئن ترین راه و روش ها برای معرفی نمودن تمامی کار ها به اشخاص مختلف طراحی سایت می باشد و شما در هر صنفی با هر نوع فعالیتی که باشید می توانید از طراحی وب سایت استفاده نمایید . طراحی سایت باشگاه و کلوپ مشتریان می تواند بسیار مفید باشد .

Pages

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات نوین راه کار (گرافیکاپ) می باشد.